Nawigacja

 • 16.10.2017

  Moduł Dla Rodziców został zmodyfikowany

 • Dzień Edukacji Narodowej

 • Wycieczka

  W październiku odbyła się wycieczka do teatru.
  W programie było również zwiedzanie Świątyni Opatrzności i pałacu w  Wilanowie.

   

       

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie się 4 września o godz.8:00

  List Ministra Edukacji Narodowej do Dyrektorów Szkół, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów:

  list1-dyrektorzy.pdf

   

   

 • Wycieczka - Tatry

  05.06.2017

  4 - dniowa wycieczka klas drugich.

  W programie były między innymi:

  Oświęcim, Birkenau

  Dolina Kościeliska, Jaskinia Mroźna, Termy w Białce Tatrzańskiej

  Dolina Strążyska, Wodospad Siklawica, Wjazd na Gubałówkę, Krupówki

  Enegrilandia

 • Wycieczka Beskid Sądecki

  31.05.2017

     Beskid Sądecki to mało zdeptane pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, niezbyt popularne wśród turystów, choć to malowniczy zakątek Polski południowej. Beskid Sądecki leży pomiędzy Dunajcem na zachodzie a Dolinami Kamienicy, Mochnaczki, Muszynki i Przełęczą Tylicką (688 m n.p.m.) na wschodzie. Te tereney zwiedzali uczniowie klas trzecich na przełomie maja i czerwca.

     

   

 • Zebranie

  Dnia 1 lutego 2017 roku o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z Rodzicami. Zapraszamy.

 • Wesołych Świąt

  24.12.2016

  Na stole leżą świąteczne dania. Robi się ciemno - nadchodzi noc. Pod choinką stos prezentów do rozdania, w całym domu panuje świąteczna moc. Niech te święta będą dla Was wyjątkowym czasem, spędzonym w rodzinnym gronie, w miłej atmosferze świąt. Wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia i radości w nadchodzącym Roku 2017!

 • Mikołajkowe Warsztaty Integracyjne 2016/2017

  05.12.2016

 • 11.12.2016

  Mimo, że brak śniegu, to Mikołaj zawitał do naszego gimnazjum. Razem ze swoim orszakiem chodził od klasy do klasy i rozdawał cukierki ale..... żeby nie było tak łatwo, każda klasa musiała zasłużyć na słodkie co nie co. Klimat przedświąteczny, więc Mikołaj sprawdzał, czy uczniowie znają kolędy. Rekord pobiła klasa 3a śpiewając w sumie 24 zwrotki trzech kolęd. Klasa 3d...no cóż... po jednej zwrotce z trzech kolęd....oj chyba na Gwiazdkę Mikołaj nie przyniesie prezentów;)
     

     

     

     

 • Zebranie

  06.12.2016

  Dnia 14 grudnia 2016 r. o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie dla Rodziców.

  Zapraszamy.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  Dnia 9 listopada 2016 roku o godzinie 11:00 w Publicznym Gimnazjum w Głuchowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości z udziałem uczniów i nauczycieli. Gimnazjaliści zaprezentowali  montaż słowno-muzyczny, który został przygotowany przez: p. Marzenę Borowińską, p. Sławomira Leśniaka i p. Piotra Gołębiowskiego. O oprawę muzyczną zadbała  p. Marta Kopczyńska.

  Akademia została odebrana  z entuzjazmem. Była to dla wszystkich „powtórka z historii”.

 • V Festiwal Pieśni Patriotycznej Biało - Czerwone Nuty

  10.11.2016

  Święto Niepodległości od zawsze kojarzy się nam z patriotycznym śpiewem. W całej Polsce organizowane są spotkania podczas których śpiewa się utwory "Taki kraj" czy "Rozkwitały pąki białych róż...". W tradycję naszego gimnazjum wpisał się konkurs organizowany od kilku lat przez MDK w Rawie Mazowieckiej "Biało - Czerwone Nuty".

    W tym roku naszą szkołę reprezentował Piotr Kowalczyk z klasy 2a. Wykonał utwór "Dziewczyna z granatem" za wykonanie którego otrzymał wyróżnienie.

 • Próbna ewakuacja

  10.11.2016

  Dziś odbyła się w gimnazjum próbna ewakuacja.

  Podstawa Prawna Próbnej Ewakuacji:

  Zgodnie z § 17.2. Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
  z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów w przypadku obiektów, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników: w szczególności szkoły, przedszkoli, internatów, domów studenckich, praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji należy dokonać przynajmniej raz na rok jednak w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników

 • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

  05.11.2016

  W sobotę 5 listopada kadra naszego gimnazjum uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym pierwszej pomocy przedmedycznej.

     Umiejętność szybkiego i sprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia uznać należy za umiejętność kluczową dla każdego człowieka. Każdy z nas może się potencjalnie znaleźć w sytuacji gdy znajomość technik udzielania pierwszej pomocy uratuje komuś życie lub zapobiegnie pogłębieniu się doznanych przez tę osobę urazów.

     Oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy  szkolenia zdobyli spore umiejętności praktyczne, obejmujące  naukę resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach, opatrywanie ran, unieruchamianie kończyn po urazie, wykorzystanie pozycji bezpiecznej itp. Wszyscy uczestnicy mieli okazję w praktyczny sposób sprawdzić zdobyte umiejętności. Program zajęć uwzględniał wszystkie najczęściej występujące stany zagrożenia zdrowia i życia.

 • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  21.10.2016

  Dziś odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

   

 • Wycieczka do Wrocławia

  10.10.2016

  W październiku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do pięknego Wrocławia.

  W programie znalazły się:

  Panorama Racławicka

  PANORAMA RACŁAWICKA we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

  Pomysłodawcą Panoramy był znany lwowski malarz Jan Styka (1858-1925), który zaprosił do współpracy znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka (1856-1942). Pomagali im: Ludwik Boller, Tadeusz Popiel, Zygmunt Rozwadowski, Teodor Axentowicz, Włodzimierz Tetmajer, Wincenty Wodzinowski i Michał Sozański.
  Autorom pomysłu zależało głównie na upamiętnieniu tradycji narodowych w setną rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej i zwycięskiej bitwy stoczonej 4 kwietnia 1794 pod Racławicami przez wojska powstańcze - z udziałem słynnych kosynierów - pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki (1746-1817) - z wojskami rosyjskimi dowodzonymi przez generała Tormasowa. "Krzepiąca serca" bitwa racławicka miała dla będącego wówczas w niewoli narodu niezwykłe znaczenie. Dlatego organizowana w roku 1894 we Lwowie Powszechna Wystawa Krajowa była dobrą okazją do realizacji projektu Styki. Specjalnie tkane płótno zakupiono w Brukseli, żelazną konstrukcję rotundy projektu Ludwika Ramułta - w Wiedniu. Budynek rotundy, usytuowanej w Parku Stryjskim we Lwowie gotowy był w lipcu 1893. Olbrzymie malowidło powstało w ciągu zaledwie 9 miesięcy, między sierpniem 1893 a majem 1894. Uroczyste otwarcie Panoramy Racławickiej nastąpiło 5 czerwca 1894. Od początku cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem widzów i od razu stała się głównym magnesem przyciągającym do Lwowa rzesze turystów.

  Po II wojnie światowej, w 1946 roku malowidło wraz z częścią zbiorów Ossolineum trafiło do Wrocławia. Tu kolejne Społeczne Komitety czyniły starania o konserwację i ekspozycję płótna. Oczekiwania wielu Polaków spełniły się dopiero po wstrząsie sierpnia 1980. Ponowne udostępnienie Panoramy nastąpiło 14 czerwca 1985. Ogromna atrakcja starego Lwowa stała się natychmiast główną atrakcją Wrocławia.

  Wspołcześni widzowie także mogą uczestniczyć w niecodziennym spektaklu złudzeń. Wśród licznych gości zwiedzających Panoramę Racławicką znaleźli się: papież Jan Paweł II, królowa Holandii Beatrix i Czesław Miłosz.

   

  Mała Rotunda

  Specjalnie dobudowane pomieszczenie do którego wchodzi się z holu głównego, w którym ukazuje się historyczne aspekty bitwy pod Racławicami. Wejście do niej znajduje się za kasą biletową, obok wejścia na platformę widokową. W środkowej części rotundy prezentowana jest plastyczna mapa terenu, powtarzająca układ topograficzny rejonu, na którym odbywała się bitwa racławicka. Kolorowymi diodami zaznaczono pozycje i ruchy wojsk walczących w bitwie - wojska polskie (diody żółte) i wojska rosyjskie (diody zielone). Przebieg bitwy racławickiej w oparciu o historyczne źródła przedstawia komentarz czytany przez lektora (w sześciu językach: polski, angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański), ożywiany dodatkowo przez zapalające się odpowiednio partie kolorowych diod. Informacje historyczne zawarte w komentarzu można tu skonfrontować z artystyczną wizją Kossaka i Styki. W gablotach na obrzeżach rotundy znajduje się ekspozycja Barwa i broń wojsk walczących pod Racławicami 4 kwietnia 1794. Prezentowanych jest na niej 107 figurek ukazujących żołnierzy polskich i rosyjskich, w mundurach z epoki. W gablotach przedsionka Małej Rotundy wystawione są szkice malarskie, jakie Jan Styka i Wojciech Kossak wykonali na polach racławickich w kwietniu 1893 r. oraz malowany projekt plakatu Panoramy we Lwowie z 1894 r.

   

  Afrykanarium

     

   

  Obiekt prezentujący życiodajne wody Afryki, został otwarty w dniu 26 października 2014 r. To kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Łącznie znajduje się tu 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki.

  Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości o 18 m. Kolejna ekspozycja poświęcona jest Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowane są pingwiny przylądkowe (tońce) oraz kotiki afrykańskie. Dżunglę otaczającą rzekę Kongo reprezntują zaś krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami.

   

  SkyTower

  Najwyższy budynek w Polsce - 212m. Z najwyższego piętra uczniowie mogli podziwiać panoramę miasta.

strona:

Lista ostatnich wiadomości

Kontakt

 • Publiczne Gimnazjum w Głuchowie
  ul. Rawska 9

  96-130 Głuchów
 • (+46) 815 76 53

Galeria zdjęć