Nawigacja

 

 

 

 

O szkole

"Gaudium in litteris est"

"Radość jest w nauce"

 

        Pierwsze uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznym Gimnazjum w Głuchowie miało miejsce 1 września 1999 roku. Od tej pory szkołę ukończyło wielu uczniów. Oprócz młodzieży głuchowskiej, do gimnazjum uczęszczają uczniowie ze Złotej, Białynina, Wysokienic, Janisławic i Michowic. Gimnazjum ma bogate zaplecze sportowe, dwa boiska do piłki nożnej, boiska do siatkówki, koszykówki oraz korty do tenisa ziemnego. Owocuje to sporymi sukcesami na arenie sportowej, również na szczeblu kraju. Uczniowie uczą się dwóch języków obcych (angielskiego i niemieckiego). Placówka posiada multimedialne centrum biblioteczne do dyspozycji uczniów i nauczycieli.

    Szkoła może poszczycić się licznymi osiagnięciami zarówno w  konkursach przedmiotowych jak i turniejach sportowych. Uczniowie biorą udział konkursach przedmiotowych, konkursach i zawodach o zasięgu szkolnym i ponadszkolnym - gminnym, powiatowym, wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym, które w większości wypadków były poprzedzane eliminacjami szkolnymi i powiatowymi. Młodzież zdobywa nagrody również w konkursach tematycznych, fotograficznych organizowanych przez rózne instytucje (w tym Urząd Gminy w Głuchowie, czy Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej) Zdobywamy nagrody na szczeblu powiatu, województwa i kraju.

    Dyrektorem gimnazjum jest Pani Ewa Wieczorek. Kształcenie i wychowanie młodzieży zapewnia odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna licząca 23 nauczycieli, pedagog szkolny i bibliotekarz. Administrację i obsługę stanowi 7 osób.

Wiadomości

Lista ostatnich wiadomości

Kontakt

  • Publiczne Gimnazjum w Głuchowie
    ul. Rawska 9

    96-130 Głuchów
  • (+46) 815 76 53

Galeria zdjęć